Google Reklam Ajansı

Google Ads
Google Partner Badge

Marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı artırmak için hazırladığımız Google Ads stratejileriyle sizi hedeflerinize yakınlaştırıyoruz.

Google'da hizmetlerinizi arayan müşterileriniz size ulaşabiliyor mu?

Markanızın mevcut durumunu ve hedeflerinizi tanımlayarak doğru kanallar üzerinden doğru kitleye ulaşmanızı sağlıyoruz.

Başarılı Google Ads stratejileri oluşturmak için pazarınızdan başlayarak müşterileri hedefliyoruz.

Google Reklam Ajansınız olarak yaratıcı kaynaklarımızla hedef kitlenizin dikkatini çekmek için yaratıcılığı ve Google Ads teknolojilerini bir araya getiriyoruz. 

Satış ekibinizin doğru yönde ilerlemesi için Google Ads sonuçlarını ölçüyor ve düzenli analizler yapıyoruz.

Google reklam ajansınız olarak analizlerimizin sonuçlarına göre stratejilerimizi geliştiriyor ve reklamlarımızı optimize ediyoruz.

Google Reklam Çözümleri

Google Ads stratejinizi nasıl yönetiriz?

Google Ads bir reklam platformu olarak çeşitli reklam seçenekleri sunar. Klasik arama motoru pazarlamacılığında Google aramalarında reklamlar metin biçiminde yerleştirilir. Google iş ortağı ağında ise kampanyalar bannerlar aracılığıyla pazarlanabilir. Ayrıca doğrudan satış için ürünlerin görüntülendiği Google alışveriş reklam seçeneği de bir diğer alternatiftir. İş ortağı ağı, YouTube reklamları, uygulama içi reklamlar ve Google keşfette yayınlanan reklamlar gibi farklı modeller de kullanılabilir.

Araştırma

Öncelikle sektörünüzü, rakiplerinizi ve hedef kitlenizi derinlemesine araştırıyoruz. Pazarlama hedeflerinize uyan bir Google reklamcılık stratejisi sunuyoruz. Her ay yüksek yatırım getirisi sağlamak için ücretli pazarlama konusunda çok fazla deneyime sahibiz.

Test ve Analiz

Kapsamlı bir yol haritası sunmadan önce Google Reklamlarınızı inceleriz. Mevcut hatalar ve gelecekteki hatalar varsa bunların bir resmini çekebilir, iç görülerimizi ve strateji çözümlerimizi daha iyi sunabiliriz.

Uygulama

Hedef kitleniz ile doğru iletişim kurarak ilham verici ve motive edici paylaşımlar yapıyoruz. Pazarlama hedeflerinizle uyumlu, özelleştirilmiş bir Google Ads PPC kampanyası geliştirmek için gereken deneyime, yaratıcılığa ve teknik bilgiye sahibiz.

Raporlama ve İzleme

Google reklam ajansınız olarak markanız için uzun vadeli, sürdürülebilir sonuçlar sağlıyoruz. Sürekli olarak performansınıza ve markanız için yatırım getirisine odaklanıyoruz. Bu nedenle bir kampanyayı ayrıntılı raporlama yoluyla analiz ediyor ve yaklaşımımızla tam şeffaflık sunuyoruz.

İşletmenizi büyütmek için Google Ads stratejileri oluşturuyoruz!

Google PPC stratejilerimiz yalnızca anahtar kelime araştırması, planlama ve bütçelemeyi içermez, aynı zamanda doğru reklam metni, açılış sayfaları ve genel ayarlar konusunda da yardımcı olabiliriz. Bizimle çalışmanın bir başka nedeni de sonuçları iyileştirmek ve geliştirmek için tüm etkin kampanyaları sürekli olarak takip ediyor, analiz ediyor ve değerlendiriyor olmamızdır.

İşletmenizi geliştirmek için Google Ads Yeniden Pazarlamayı nasıl kullanabilirsiniz?

Google Ads Remarketing, daha önce ilgili sitelerde dolaşmış, benzer videoları izlemiş, yakın kelimeleri aratmış potansiyel kullanıcılara ulaşarak onları müşterilere dönüştürmektir.

Günlük hayatınızda birçok kez karşılaştığınız “Bu hizmeti mi arıyorsunuz?”, “Aradığınız ayakkabının sarısı geldi!”, “Okuduğunuz makalenin benzeri yayınlandı!” gibi dinamik reklamlar remarketing kapsamındadır. Birçok alışveriş sitesi remarketingi satın alma işleminin tamamlanması amacıyla kullanır. Ve oldukça da başarılı sonuçlar elde ederler. Çünkü ilgili bir hedef kitlesine ilgili ürün/hizmetle giderek olumlu sonuçlar elde ediyorlar. Markanız için remarketing kampanyaları konusunda planlamalar yaparak başarılı sonuçlar almanızı sağlayabiliriz.

İşletmenizi geliştirmek için Google Ads Yeniden Pazarlamayı nasıl kullanabilirsiniz?

Google Ads Remarketing, daha önce ilgili sitelerde dolaşmış, benzer videoları izlemiş, yakın kelimeleri aratmış potansiyel kullanıcılara ulaşarak onları müşterilere dönüştürmektir.

Günlük hayatınızda birçok kez karşılaştığınız “Bu hizmeti mi arıyorsunuz?”, “Aradığınız ayakkabının sarısı geldi!”, “Okuduğunuz makalenin benzeri yayınlandı!” gibi dinamik reklamlar remarketing kapsamındadır. Birçok alışveriş sitesi remarketingi satın alma işleminin tamamlanması amacıyla kullanır. Ve oldukça da başarılı sonuçlar elde ederler. Çünkü ilgili bir hedef kitlesine ilgili ürün/hizmetle giderek olumlu sonuçlar elde ediyorlar. Markanız için remarketing kampanyaları konusunda planlamalar yaparak başarılı sonuçlar almanızı sağlayabiliriz.

#SorunlarıÇözüyoruz

Sorun Çözen Google Reklam Ajansı

B2B şirketlerinin satışları ve dönüşümleri artırmasına, hemen çıkma oranını düşürmesine ve hızla yükselmesine yardımcı oluyoruz.

PPC

Google'da tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığına yatırım yapan işletmeler, harcanan her 1 ABD doları için ortalama 8 ABD doları yatırım getirisi (ROI) elde eder. İşletmeniz, PPC için anahtar teslimi bir çözüm sağlayan PPC yönetim hizmetlerimizle yatırım getirisini en üst düzeye çıkarabilir. Google reklam ajansımızla işletmeniz, Google reklamcılık ağı için tıklamalardan fazlasını sağlayan, satış, potansiyel müşteri ve gelir sağlayan rekabetçi ve özelleştirilmiş bir strateji geliştirebilir. Özel Mochatouch hesap yöneticiniz ayrıca ekibinize şeffaf raporlar ve özel bir iletişim noktası sağlayacaktır.

Remarketing

Yeniden pazarlama, işletmeniz için muazzam bir büyüme ve fırsat yaratabilir. Bugün yapılan araştırmalar, yeniden hedefleme reklamlarıyla etkileşime giren kişilerin, örneğin özel bir fiyat teklifi istemek, ürününüzü satın almak veya daha fazla bilgi için ekibinizle iletişime geçmek gibi yollarla dönüşüm sağlama olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Deneyimli ve sertifikalı Google Ads ekip üyelerimiz, işletmenizin yeniden pazarlamanın faydalarını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olabilir. Özel stratejiler, hedefe yönelik reklam metni ve profesyonelce tasarlanmış görüntülü reklamlarla bu değerli alıcılar ve müşterilerle yeniden etkileşim kurmanıza ve bunları dönüştürmenize yardımcı olacağız.

Uluslararası Google Ads Kampanyaları

Uluslararası bir hedef kitleye sahip işletmelerin buna uygun bir çevrimiçi varlığa ihtiyacı vardır. Global bir reklam kampanyası ile işletmeniz dünyanın her yerindeki değerli kullanıcılara ulaşabilir, marka bilinirliğinizi, gelirinizi ve satışlarınızı yeni seviyelere taşıyabilir. Mochatouch'taki özel hesap yöneticiniz, işletmenizin başarılı bir global reklam kampanyası başlatmasına yardımcı olabilir. Metin yazarları ve tasarımcılardan oluşan şirket içi ekibimiz, küresel hedef kitlenizin her bir segmentine hitap eden reklam metinleri ve tasarımlar da geliştirebilir.

Google Display Network

Görüntülü reklamcılık yalnızca yüzde 0,46'lık bir ortalama tıklama oranı (CTR) sunsa da marka bilinirliği söz konusu olduğunda yararlı bir kanaldır. Bunun nedeni, görüntülü reklamların kullanıcıların ilgisini görsel olarak çekmesidir. Kullanıcılar reklamınızı tıklamasalar bile ürünlerinizden ve hizmetlerinizden haberdar olacaklardır. Ekibimizin uzmanlığıyla görüntülü reklam kampanyanızdan en iyi şekilde yararlanın. Reklamınız için ilgi çekici kopya ve orijinal tasarımlar oluşturuyoruz. Ayrıca Google AdWords yönetimimiz, ekibinizin bütçenizden en iyi şekilde yararlanabilmesi için tıklamaları, dönüşümleri ve tıklama sahtekarlığını izler.

Landing Page Optimizasyonu

Başarılı bir PPC kampanyası, bir kullanıcının reklamınızı tıkladıktan ve açılış sayfanıza ulaştıktan sonraki adımını düşünmek için anahtar kelimelerin, reklam metninin ve hedeflemenin ötesine geçer. Reklam kampanyalarınız için özel açılış sayfaları ile işletmeniz kullanıcı beklentilerini karşılayabilir ve sonuçları artırabilir. Google reklam ajansımız, açılış sayfası tasarımında uzmanlaşmış özel bir tasarımcı ekibine sahiptir. İşletmenizi satışları, telefon görüşmelerini, geliri ve daha fazlasını artıran hızlı, kullanıcı dostu bir açılış sayfasıyla donatabiliriz.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Dijital reklamcılığın bir avantajı reklam kampanyalarınızın her zaman yüzde bir daha iyiye gidebilmesidir. Yeni harekete geçirici mesajları (CTA) test ederken reklam metnini güncellerken veya açılış sayfalarını karşılaştırırken aramaları, satın almaları ve daha fazlasını artırmanın yeni ve ilgi çekici yollarını keşfedebilirsiniz. Mochatouch, Google reklam ajansınız olarak reklamlarınızı sizin yerinize optimize edebilir ve test edebilir. Ekibinizin birden çok sorumlulukla ve çok az zamanla uğraşmak yerine günlük görevlere odaklanabilmesi için test önerilerini de bir araya getirebiliriz.

Google Reklam Ajansı Olarak Google Reklam Stratejisi Oluşturmanıza Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Araştırma

Öncelikle sektörünüzü, rakiplerinizi ve hedef kitlenizi derinlemesine araştırıyoruz. Pazarlama hedeflerinize uyan bir Google reklamcılık stratejisi sunuyoruz.

Analiz

Google Ads planlaması ve stratejisi, başarılı bir ücretli kampanyanın anahtarıdır. Google Ads stratejisi onaylandıktan sonra deneyimli dijital pazarlama ekibimizin yardımıyla stratejiyi uyguluyoruz.

Strateji

Markanızın uzun vadeli, sürdürülebilir sonuçlar elde etmesini sağlıyoruz. Tamamen şeffaf bir yaklaşımla performansınıza ve yatırım getirisi sağlamanıza odaklanıyoruz.

Neden Google Reklam Ajansı ile Çalışıyorsunuz?

İster girişim destekli bir SaaS girişimi olun, ister çok yoğun uluslararası bir Fortune 500 şirketi olun, Google Ads size pek çok değer sunabilir. Ancak yanlış anahtar kelimelere para harcamak veya satışa dönüşmeyen bir tıklama için çok fazla ödeme yapmak kolaydır. Bu nedenle ne yaptığını bilen bir Google Ads ajansıyla çalışmanız gerekir ve bir Google iş ortağı olarak Mochatouch tam da budur.

Benzersiz ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre gerçekçi Google Ads hedefleri belirlemek için doğrudan işletmenizle birlikte çalışıyoruz. Bunu yapmak için işletmenizin hedeflemesini istediğiniz kitleleri ve demografiyi belirleyeceğiz ve erişiminizi yeni, kazançlı pazarlara genişletmenize yardımcı olacağız.

Bu reklam stratejileri ve tekniklerinden herhangi birini veya tümünü kullanacağız:

Maksimum verimlilik için Akıllı Bütçe çözümleri
Düşük TBM'lerle (CPC) dönüşümleri ölçeklendirmek için harika bir kanal olan Görüntülü Reklamlar (GDN)
Marka dışı anahtar kelime izlemeyi daha verimli hale getirmek için Dinamik Arama Ağı Reklamları
Google Ads için mümkün olduğunca çok dönüşüm elde etmenize yardımcı olan akıllı bir teklif stratejisi Hedef CPA Teklifi
Reklam çalışmalarınızı CRM'nize bağlamak ve Google’daki potansiyel müşterilerinizin kalitesini izlemek için Çevrimdışı Dönüşüm İzleme (OCT)
Google Reklam Ajansı Ile Çalışan Pazarlama Sorumluları
Google Reklam Ajansı Tarafından Gönderilen Raporları İnceleyen Pazarlama Müdürleri

PPC ekibimiz, Google Ads ile bütçeniz dahilinde en fazla katılımı elde etmenizi sağlamak için güncel reklamcılık stratejilerini, sürekli optimizasyonu ve (sağlıklı!) bir performans saplantısını birleştirir. Mochatouch'ta gerçek içerikten yoksun genel ölçütlerle yetinmenizi beklemiyoruz. KPI'larınızın her birinin ilerlemesini ayrıntılandıran raporlar sunuyoruz.

Google reklam ajansı hakkında sık sorulan sorular

Google Reklamları, Arama Motoru Reklamcılığı (SEA) olarak adlandırılan bir ücretli reklam biçimidir. Google’ın arama motorunun çevrimiçi reklamcılık programıdır. Google Ads ile reklam yerleştirilebilir. Doğrudan arama sonuçlarında veya Google ağındaki web sitelerinde görüntülenir. Buna, örneğin YouTube Reklamları da dahildir. Google Reklamlarının en klasik biçimi, bir arama sorgusu için arama sonuçlarının üzerinde görünen metin reklamlardır.

Klasik sürümde, yani klasik Google Metin Reklamlarında, reklamınızın Google’da hangi arama sorgularında görüneceğine karar vermek için anahtar kelimeler kullanırsınız. Bu anahtar kelime listesi, kampanyanızın başarısı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve bu nedenle hızlı bir şekilde geniş bir ölçeğe ulaşabilir. Bölge seçimi gibi ek fonksiyonlarla kampanya planlamasını hedef kitlenize daha da uygun hale getirebilirsiniz. Reklamınızın konumu, daha doğrusu, Google Reklamlarınızın göründüğü yer, yalnızca tek tek anahtar kelimelere değil, aynı zamanda reklamınızın kalitesine ve teklifinize de bağlıdır. Peki, reklama yapılan bir tıklamanın sizin için değeri nedir?

Google Ads ile kullanıcıları hedefleyebilirsiniz. Ve tam o anda ürününüze veya hizmetinize ilgi gösterirler. Google Reklamları, şirketinizin ve ürün yelpazenizin bilinirliğini artırma, web sitenize veya tek tek açılış sayfalarınıza daha fazla trafik çekme ve böylece daha fazla müşteriye ve daha yüksek satışa katkıda bulunma avantajları sunar.

Google Ads ile reklam bütçenizi özgürce tanımlayabilir, hassas analiz seçenekleri ile hangi önlemin hangi sonucu getirdiğini takip edebilirsiniz. Anahtar kelimelerin fiyatları CPC (Cost per Click) ile hesaplanabilir. Bunlar genellikle 0,20 € ile 2 € arasında değişmektedir. Ancak, Anahtar Kelimeler içinde de nişler vardır. Bunlar daha ucuz, ancak aynı zamanda BT endüstrisinde olduğu gibi önemli ölçüde daha pahalı tıklama fiyatlarına sahip, özellikle aranan anahtar kelimelerdir.

Hizmetlerimiz sadece sizin ihtiyaçlarınıza dayanmaktadır. Bununla birlikte, genel saatlik ücretlerimiz hakkında temel bir fikir sahibi olmak elbette çok faydalıdır. Ajansımızın saatlik ücreti nispeten makul seviyededir. Operasyonel faaliyetler (ör. bir Google Ads kampanyasını yönetmek) için 110 € ile danışmanlık için 120 € arasında değişmektedir.

Dijital Reklam Hizmetleri Mochatouch'ta!

Dijital reklam alanında uzman ekibimizle, Google, LinkedIn, Facebook ve YouTube gibi en popüler platformlarda hedef kitlenizi etkilemek için özelleştirilmiş reklam stratejileri sunuyoruz. Markanızın görünürlüğünü artırın, müşteri tabanınızı genişletin ve satışlarınızı artırın.