YouTube Reklam Ajansı

Potansiyel Müşterileriniz YouTube'da Sizi Bekliyor

YouTube reklam hizmetleriyle doğru kitleyi hedeflemenizi ve hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayarak satışlarınızı artırıyoruz.

Video Marketing Audio Video Market Interactive Channels Business Media

Sonuç Getiren YouTube Reklamları

Pazarı ve hedef müşterileri tanımlama

Başarılı bir YouTube reklam stratejisi oluşturmak için öncelikle pazarınızı ve hedef müşteri kitlenizi tanımlıyoruz. Her platform için detaylı kriterlerine hedef kitleler belirleyerek doğrudan potansiyel müşterinizin karşısına çıkabileceğiniz dijital pazarlama planları oluşturuyoruz.

YouTube hedef kanalları ve taktikleri belirleme

Doğru hedef kitleye doğru videolar üzerinden ulaşmanızı sağlıyor, marka bilinirliğinizi artırıyoruz. YouTube reklam ajansı olarak hedef kitlenizin farklı kanallar üzerinde aktif olabileceğini biliyor YouTube Ads üzerinde ulaşabileceğimiz hedef kitlesine odaklanıyoruz.

İlgi çekici görseller oluşturma

YouTube reklam stratejinizi destekleyecek tasarım çalışmalarımızla B2B hedef kitlenizin dikkatini çekmek için yaratıcılık ve dijital pazarlama teknolojilerini bir araya getiriyoruz. Dijital pazarlama ve YouTube reklam platformunun genel duruşuna uygun ve markanızı doğru yansıtan zengin içerikler hazırlıyoruz.

Başarı için sonuçları iyileştirme

Satış ekibinizin doğru yönde ilerlemesini sağlamak için dijital pazarlama ve YouTube reklam sonuçlarını ölçüyor ve iyileştiriyoruz. Kampanyalarımızı iyileştirmek üzere elde ettiğimiz sonuçları raporluyor ve dijital pazarlama ajansınız olarak sonraki çalışmalarımızda bu raporları baz alıyoruz.

YouTube Reklam Çözümleri

YouTube Reklamlarının gücü ile işinizi büyütün.

Google ekosisteminin bir parçası olarak dünyanın en başarılı video platformu olan YouTube, hedef kitlenize tam isabetle ulaşmanız için eşsiz fırsat sunuyor. YouTube video platformunda markanızın bilinirliğini artırmak için kullanabileceğiniz farklı reklam formatları mevcut. YouTube reklamcılığı ile bir resim veya video reklam ile ilgili hedef kitlenin zihninde yer etme fırsatına sahipsiniz.

YouTube reklam ajansı hizmetlerimizle satışları artırmanıza ve yüksek düzeyde hedeflenmiş lead ve satış oluşturmanıza yardımcı olmak için B2B reklamcılık çalışmalarınıza bütün dijital pazarlama kanallarına YouTube ekosistemini de dahil ediyoruz.

YouTube kanalları B2B şirketler için lead oluşturma aracı olarak harikadır ve müşteri olma olasılığı yüksek olan değerli potansiyel müşteriler için farkındalık yaratır. Ajans hizmetlerimiz ile karar vericileri kendi sektörlerine, şirketlerinin büyüklüğüne veya belirli konulara olan ilgilerine göre hedefleyerek YouTube dahil dijital pazarlama kanallarından daha yüksek geri dönüşler alabilmeniz için çalışıyoruz

Araştırma
Pazarlama hedeflerinize uygun bir YouTube reklam stratejisi sunmak için sektörünüzü, rakiplerinizi ve hedef kitlenizi kapsamlı bir şekilde araştırıyoruz. Her ay yüksek bir yatırım getirisi sağlamak için uzun yıllara dayanan ücretli pazarlama deneyimimizden yararlanıyoruz.
Test ve Analiz
İyileştirilmiş bir strateji önermeden önce mevcut dijital pazarlama kampanyalarınızı ve YouTube reklam hedeflerinizi gözden geçirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu bize mevcut performans ve şimdi veya gelecekte sorunlara neden olabilecek konular hakkında fikir verecektir. Bu aşamayı tamamladığımızda bulgularımızı ve strateji önerilerimizi size sunuyoruz.
Uygulama
Hedef kitlenizin ilgisini çeken, etkileşime geçiren ve onlara ilham veren motive edici bir yolculuk planlıyoruz. Dijital pazarlama uzmanlarımız, pazarlama hedeflerinizle uyumlu, özelleştirilmiş bir ücretli sosyal kampanya geliştirmek için gereken deneyime, yaratıcılığa ve teknik bilgiye sahiptir.
Raporlama ve Monitoring
Bir marka için uzun vadeli, sürdürülebilir sonuçlar sunmaya çalışıyoruz. Markanız için sürekli olarak performansa ve yatırım getirisine odaklanıyoruz. Bu nedenle bir kampanyayı ayrıntılı raporlama yoluyla analiz ediyoruz ve yaklaşımımız konusunda tam şeffaflık sağlıyoruz.

İşletmenizi Büyütmek İçin YouTube Reklam Ajansı

Size başka nasıl yardımcı olabiliriz?

  • Müşterilerinizi tanımlar ve bu müşterileriniz ile nasıl iletişime geçerek onların dikkatini çekeceğinizi kurgularız,
  • İşletmeniz için doğru YouTube kanallarını buluruz,
  • Daha üst sıralarda yer almak için YouTube analizleri ve arama motoru optimizasyonu yaparız,
  • İçeriğinizi YouTube'daki doğru kanallar aracılığıyla tanıtırız,
  • Dönüşüm oranlarınızı artırırız böylece hedef kitlenizden daha fazla müşteri yaratırız.

Ürün ve hizmetlerinizi, sizi rakiplerinizden ayıran noktaları, hedef kitlenizi, pazarınızı ve rekabet ortamınızı anlamak için sizi tanımaya çalışıyoruz. YouTube içeriğiniz ve YouTube reklamlarında ilerlemeniz için bir ön analiz yapıyor ve birlikte oluşturduğumuz pazarlama planı üzerinde sizinle çalışıyoruz.

Yeni bir pazara girmek, mevcut bir pazarda liderliği genişletmek veya belirli bir kitlede marka bilinirliği oluşturmak gibi dijital pazarlama hedeflerini belirliyoruz. Hedefler belirlendikten sonra bu hedeflere ulaşmanız için YouTube reklam kampanyaları hazırlıyoruz.

Mevcut konumunuz ve uygulama raporlarınızdan derlediğimiz veriler doğrultusunda YouTube reklam stratejilerinizi sürekli güncelliyoruz. YouTube reklam ajansınız olarak dijital kanallardaki farkındalığınızı ölçüyor, mevcut stratejinizin sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

#SorunlarıÇözeriz

Sorun Çözen YouTube Reklam Ajansı Pazarlama, B2B firmaların satış ve dönüşümleri artırması, hemen çıkış oranını azaltması ve hızlıca ölçeklenmesine yardım eder.

Bu reklamlar bir videodan önce ve/veya video sırasında karşımıza çıkar. Bu reklam tipinin özelliği, izleyicilerin ilk 5 saniyeden sonra reklamları atlayabilmesidir. Bir reklamveren olarak, yalnızca izleyiciler ilk 5 saniyeden sonra izlemeye devam ederse ödeme yaparsınız. Reklamınız en az 12 saniye uzunluğunda olmalıdır. (Google videonuzun 3 dakikadan daha kısa olmasını önerir) Bir kişi ilk 30 saniyeyi veya reklamın tamamını görüntülediğinde ya da tıklayarak reklamınızla etkileşime geçtiğinde ödeme yaparsınız.
Kullanıcıların %76'sı reklamları otomatik olarak atladığını bildirdiğinden, bazı reklamverenler hiçbir atlama düğmesi içermeyen pre-roll veya mid-roll reklamlar yayınlamayı tercih ediyor. Marka bilinirliğinde geniş bir artış hedeflediğinizde ve reklam öğenizin hedef kitlenizin dikkatini 15 saniye* boyunca çekecek kadar güçlü olduğundan emin olduğunuzda bu reklam modelini YouTube reklam stratejilerine dahil edebilirsiniz. Reklamverenlerin, atlanamayan reklamlarda gösterim başına BGBM (yani 1.000 görüntüleme başına) üzerinden ödeme yaptığını unutmayın. *Hindistan, Malezya, Meksika, Singapur veya genel olarak EMEA bölgesindeyseniz 20 saniyeye kadar uzayabilir. Ek olarak bazı atlanamayan yayın içi reklamlar, uygun görülmesi durumunda YouTube TV'de de gösterim alabilir.
Bumper reklamlar bir videodan önce, video sırasında veya videodan sonra oynatılabilirler. Ancak, bumper reklamlar 6 saniye veya daha kısadır. Bu durumda, izleyicilerin reklamı atlama seçeneği yoktur. Atlanamayan yayın içi reklamlarla aynı şekilde BGBM olarak ücretlendirilirsiniz. Bumper reklamların avantajı izleyicilerin rahatsız olma olasılığı daha düşüktür ve reklam içeriğine dikkat etme olasılıkları daha yüksektir. Bumper reklamların dezavantajı ise her görüntüleme için ödeme yaparsınız. Ayrıca, 6 saniye veya daha kısa bir sürede izleyicinin ilgisini çekmek zordur. Marka bilinirliği ve erişim hedefiyle kısa, akılda kalıcı bir mesajla geniş kitlelere ulaşmak istediğinizde bu reklam türünü kullanabilirsiniz.
Reklam videolarını YouTube video sayfasındaki kenar bölümünde ya da YouTube arama sonucu sayfalarında veya YouTube mobil uygulamasının ana sayfası gibi izleyicilerin içeriği keşfettiği yerlerde tanıtmak istediğimizde feed içi video reklamları kullanıyoruz. Feed içi video reklamlar, videonun küçük bir resminden ve birkaç satır metinden oluşur. Reklamın tam boyutu ve görünümü, görüntüleme konumuna bağlı olarak değişebilir. Ancak, feed içi video reklamlar her zaman kullanıcıları videoyu izlemek için videoyu tıklamaya davet eder. Video daha sonra YouTube izleme sayfasında veya kanalın ana sayfasında oynatılır. Youtube Feed Ici Reklam Modeli
Yayın dışı reklamlar yalnızca mobil cihazlar içindir ve yalnızca Google video iş ortağı web sitelerinde ve uygulamalarında gösterilir. Yayın dışı reklamlar YouTube'da kullanılamaz. Yayın dışı reklamlar farklı mobil yerleşimlerde sunulabilir. Mobil web yerleşimlerindeki yayın dışı reklamlar banner olarak gösterilir. Mobil uygulamalardaki yayın dışı reklamlar banner'larda, geçiş reklamlarında, akışta, yerel modda ve hem dikey hem de tam ekran modlarında gösterilir. Yayın dışı reklamlar ses kapalıyken yayınlanır. İzleyiciler reklama dokunarak videonun sesini açabilir. Yayın dışı reklamlarla video erişiminizi uygun maliyetli bir şekilde genişletebilirsiniz. Youtube Yayin Disi Reklam Modeli
Masthead reklamları YouTube reklamlarının en çok görünüm elde ettiği reklam türüdür. Masthead reklamında öne çıkan video, YouTube ana akışının en üstünde 30 saniyeye kadar otomatik olarak sessizce oynatılır. Masthead reklamı geniş ekran veya 16:9 formatında görüntülenebilir. Videonun sağ tarafında, kanalınızdaki öğeleri otomatik olarak kullanan bir bilgi kutusu bulunur. İsteğe bağlı olarak bu panele 2 tamamlayıcı video ekleyebilirsiniz. Videonun sesini açmak isteyen kullanıcılar sessiz simgesine tıklayabilirler. Otomatik oynatmadan sonra, ana video varsayılan olarak bir video küçük resmi haline gelir. Kullanıcılar videoya veya küçük resme tıkladıklarında videonun YouTube sayfasına yönlendirilirler. Youtube Masthead Reklam Modeli

Tüm İhtiyaçlarınız İçin Tek Bir Dijital Pazarlama Ajansı

Araştırma
Pazarlama ve satış hedeflerinize uygun dijital pazarlama stratejisi geliştirmek üzere sektörünüzü, rakiplerinizi ve hedef kitlenizi kapsamlı bir şekilde araştırıyoruz.
Analiz
Dijital pazarlama kanallarının planlaması ve stratejisi, başarılı bir pazarlama kampanyasının başlangıcıdır. Dijital pazarlama ajansınız olarak kurgulayacağımız strateji onaylandıktan sonra deneyimli dijital pazarlama ekibimizin yardımıyla stratejiyi uyguluyoruz.
Strateji
Hedefimiz, markanız için uzun vadeli, sürdürülebilir sonuçlar elde etmektir. Markanız için sürekli olarak performansa ve yatırım getirisine odaklanıyoruz. Bu nedenle bir kampanyayı ayrıntılı raporlama yoluyla analiz ediyoruz ve yaklaşımımız konusunda tam şeffaflık sağlıyoruz.

Neden YouTube Reklam Ajansı ile Çalışmalısınız?

YouTube reklamları ile video arama motorunda markanızı güçlendiririz.

YouTube neredeyse televizyonun yerini aldı ve reklam modellerindeki gelişmiş hedefleme seçenekleri kullanılarak hedef grubunuz tam olarak hedeflenebilir. Arama ve sosyal medya reklamcılığı konusunda sertifikalı bir uzman ajans olarak, YouTube kampanyalarının uygulanmasında uzun yıllara dayanan deneyime sahibiz. İster bölgesel reklamlar ister B2B'de niş ürünler için reklamlar olsun: YouTube Reklamları, şirketinizin bilinirliğini artırmak ve yeni müşterilerin güvenini kazanmak için size çeşitli fırsatlar sunar.

 

Markanız bulunmak istiyor

Dijital çağda ürünleriniz, hizmetleriniz veya çevrimiçi mağazalarınızla başarılı olmak istiyorsanız, güçlü bir çevrimiçi varlığa ihtiyacınız var - internet ve dijitalleşme uzun zamandır bunu bize sunuyor. Dijital değişim, yapay zekalı arama motorları, sosyal medya pazarlaması ve metaverse çağında, bir şirket web sitesi artık tek başına yeterli değil.

Müşterilerinize web üzerinden ulaşmak istiyorsanız, nerede olduklarını, hangi içerik ve konuların onları harekete geçirdiğini ve onlara tam olarak doğru teklifleri nasıl sunacağınızı bilmek zorundasınız. Bunun için de uygulama konusunda güçlü bir dijital pazarlama ajansına ihtiyacınız var.

 

Bir YouTube reklam ajansı ne yapar?

Daha fazla ziyaretçi, daha iyi potansiyel müşteriler, satışlar veya yeni müşteriler mi istiyorsunuz? Endişelenmeyin, biz bunun için buradayız - çok fazla deneyime sahibiz ve yılda yüzden fazla dijital projeyi ele alıyoruz. Danışmanlarımız, içerik yöneticilerimiz, dijital pazarlama uzmanlarımız ve proje yöneticilerimizle bir dijital ajans olarak şirketinizin görünür olmasına yardımcı oluyoruz. Ve bunu klasik bir reklam ajansının yapabileceğinden daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir şekilde yapıyoruz. İçerik pazarlaması, e-posta pazarlaması ve sosyal medyadan gerçekten iyi bir web sitesi ve yüksek dönüşümlü açılış sayfalarına ve kapsamlı kampanyalara kadar - dijital iletişim için profesyonel ortağınızız ve müşterilerinize  heyecan verici içeriklerle ulaşmanızı sağlıyoruz.

 

Reklamcılığınızın dijital dönüşümü ve dijitalleşmesi konusunda size nasıl yardımcı oluyoruz?

Tam hizmet veren bir dijital pazarlama ajansı olarak size kapsamlı bir hizmet kataloğu sunuyoruz: Veri analizi konusunda size yardımcı oluyor, sizinle birlikte doğru stratejileri ve  taktikleri geliştiriyor ve markanız için dijital içerik ve web tasarımınızın doğru bir şekilde kurgulanması ilgileniyoruz. Son olarak, SEO (arama motoru optimizasyonu), sosyal medya pazarlaması ve ilgili dijital reklamcılık çalışmaları (ücretli ve organik) ile bu tekliflerin hedef kitlenize gerçekten ulaşmasını sağlıyoruz.

 

Dijital pazarlama ajansı olarak bizimle, müşterilerinize gerçekten ulaşan ve onları ikna eden modern bir dijital pazarlama stratejisi elde edersiniz. Farkındalık, trafik, potansiyel müşteriler ve satışlar gibi ölçülebilir sonuçlara odaklanıyoruz.

YouTube reklam ajansı hakkında sık sorulan sorular

Bir YouTube pazarlama ajansı, videolarınızı arama için optimize ederek, belirli kitlelere ulaşmak için hedefleme seçeneklerini kullanır ve erişiminizi artırmak için ücretli reklam seçenekleri ile platformdaki görünürlüğünüzü artırmanıza ve daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olur.

YouTube reklamlarının görüntüleme başına ortalama maliyeti genellikle 0,010 – 0,030 $ civarındadır. Oluşturduğunuz görüntülemeler, genel YouTube görüntüleme sayınıza dahil edilir. Yaklaşık 100.000 görüntülemeye ulaşmanın ortalama maliyeti 2.000 $ civarındadır