SEO Ajansı

SEO, online varlığınızı güçlendirir.

Güçlü SEO alt yapısıyla marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı artırmak üzere size özel çözümler üretiyoruz.

Wie Misst Die Seo-Leistung?

Müşterileriniz Sizi Google'da Bulabilir mi?

Pazarı ve hedef müşterileri tanımlama

Başarılı SEO stratejileri oluşturmak için pazarınız ve hedef müşterilerinizin kişilikleriyle başlıyoruz.

Pazarlama kanallarını ve taktikleri belirleme

Satış hedeflerinize ulaşmak için sayfa içi ve sayfa dışı SEO stratejilerinizi tasarlıyoruz.

İlgi çekici görseller oluşturma

Yaratıcı varlıklarımızla hedef kitlenizin dikkatini çekmek için yaratıcılık ve SEO teknolojilerini bir araya getiriyoruz. 

Başarı için sonuçları iyileştirme

Satış ekibinizin doğru yönde ilerlemesini sağlamak için SEO sonuçlarını ölçüyor ve iyileştiriyoruz. 

SEO Ajansı

SEO stratejinizi nasıl yönetiriz?

Mevcut web sitenizin kapsamlı bir envanterini çıkarıyoruz. Bunu yaparken arama motoru optimizasyonu (SEO) için temel olarak tüm teknik, yapısal ve içerik verilerini kaydediyoruz. Mevcut anahtar kelime sıralamalarınıza, sayfa yükleme sürelerine ve bunların Google ve mobil uyumluluklarını inceliyoruz. Ek olarak kapsamlı bir rekabet analizi yapıyoruz ve sayfa performansını karşılaştırıyoruz. Son olarak hedef kitlenize ulaşmak için altında bulunmanız gereken anahtar kelimeleri ve diğer sıralama faktörlerini belirliyoruz.

SEO Konsept Oluşturma
Benzersiz içerik, kullanıcılar ve arama motorları için önemlidir ve bu nedenle arama motoru optimizasyonunun (SEO) önemli bir parçasıdır. Belirlenen anahtar kelimelerden yola çıkarak öncelikle içerik optimizasyonu için stratejik olarak kullandığımız bir içerik konsepti oluşturuyoruz. Bunu yaparken mevcut içeriğinizi dikkate alarak akıllı bağlantılar kuruyoruz.
İçerik Optimizasyonu ve İçerik Denetimi
Önceden geliştirilen metin konsepti etrafında, web sitenizin sıralamasını optimize etmek için size uygun, site ziyaretçilerinizin ilgisini çeken ve Google algoritması tarafından alakalı olarak değerlendirilen metinlerin ortaya çıkmasına izin veriyoruz.
Teknik SEO
Yüksek kaliteli içeriğin yanı sıra ilk bakışta fark etmeyebileceğiniz bir dizi teknik sıralama faktörü vardır. SEO envanterimiz sayesinde sitenizin daha iyi performans göstermesini sağlamak için arka planda hangi kolların kullanılacağını biliyoruz. Uyguladığımız ölçümlerin ardından başarılı bir arama motoru optimizasyonu (SEO) için tüm önlemleri alıyoruz.
Raporlama ve İzleme
SEO sonrası SEO öncesidir. Arama motoru optimizasyonunun (SEO) ilerlemesinin kalıcı şeffaflığı ve düzenli raporlama sayesinde web sitenizin nasıl geliştiğini her zaman bilirsiniz. Bu da bize hangi SEO önlemlerinin sizin için anlamlı olduğunu ve hangi yeniden düzenlemelerle başarınızı daha da ileriye taşıyabileceğimizi söyler. Uzun vadede ciddi bir arama motoru optimizasyonu (SEO) düşünülmelidir.

İşletmenizi büyütmek için SEO stratejileri oluşturuyoruz!

Biraz da SEO’dan bahsedelim. Pek çok insan bunun bir tür sihir olduğunu düşünüyor ama durum bu değil. Sadece kendi bakış açınızdan bir bakın: İnternette bir şey bulmak istediğinizde ne yaparsınız? Arıyorsunuz değil mi? Ardından arama sonuçlarının ilk sayfasındaki bağlantılardan birine tıklıyorsunuz. Aslında, %90'dan fazla ziyaretçi tamamen aynı şekilde davranıyor.
Arama sonuçlarınızın en üstündeki web sayfalarının oraya nasıl geldiğini hiç merak ettiniz mi? Bunun nedeni, Arama Motoru Optimizasyonu yapmış olmalarıdır. Arama motorlarının tam olarak nasıl çalıştığı yakından korunan bir sırdır, ancak ana ilkeler bilinmektedir. İki ana faktöre dayanırlar: Anahtar kelimeler ve bağlantılar.

SEO Stratejinizle Daha Fazla Gelir Elde Edin!

Ürün ve hizmetlerinizi, sizi rakiplerinizden ayıran noktaları, hedef kitlenizi, pazarınızı ve rekabet ortamınızı anlamak için sizi tanımaya çalışıyoruz. Dijital kanallardaki içerikleriniz ve arama motoru optimizasyonunda ilerlemeniz için ön analiz yapıyor, birlikte oluşturacağımız pazarlama planı sürecinde sizinle çalışıyoruz.

Yeni bir pazara girmek, mevcut bir pazarda liderlik konumunu yükseltmek veya belirli bir kitlede marka bilinirliği oluşturmak gibi SEO hedefleri belirliyoruz. Hedefler belirlendikten sonra, bu hedeflere ulaşmanız için pazarlama kampanyaları hazırlıyoruz.

Mevcut konumunuz ve uygulama raporlarınızdan elde ettiğimiz veriler doğrultusunda SEO stratejilerinizi sürekli güncelliyoruz. Dijital kanallardaki bilinirliğinizi ölçüyor, mevcut stratejinizin sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

#SorunlarıÇözeriz

B2B Şirketlerinin satışları, dönüşümleri artırmasına, bounce rate oranını düşürmesine ve hızla ölçeklenmesine yardımcı oluyoruz.

Doğru SEO araçları ile web sitenizdeki teknik sorunları ortaya çıkarıyoruz. Bu süreçte aşırı uzun yükleme süreleri veya hacimli URL'ler gibi zayıflıkları inceliyoruz. Kullanılabilirlik veya kullanıcı dostu olma ve mevcut içeriğe de dikkatli bir şekilde bakıyoruz. Yanlış renk seçimi veya kombinasyonu, uygun olmayan şekilde yerleştirilmiş düğmeler ve yanıltıcı dahili bağlantılar, site ziyaretçilerinin davranışlarını olumsuz etkileyebilir ve en kötü durumda onları korkutabilir. Deneyimimiz sayesinde, metin oluşturma ve optimizasyon ile Sayfa içi ölçümlerinizi nerede planlayacağınızı hızlı bir şekilde belirleyebiliriz.

OffPage optimizasyonu, bir web sitesinin itibarını artıran tüm önlemleri içerir.

  • Giden ve gelen bağlantı kurma
  • Sosyal sinyallerin uygulanması

Küçük not: Konuşma dilindeki SEO optimizasyonu terimi aslında bir içerik çoğaltmasıdır ve arama motoru optimizasyonu için yazılmıştır. Bunun kulağa çok bilmişlik gibi geldiğini biliyoruz, ancak elimizde değil ve işinizi ciddiye alan bir SEO ajansı olarak buna dikkat çekmek zorundayız - tıpkı Google'daki rekabette size daha iyi dikkat çekmek istediğimiz gibi. 

Bir şirket ve rakip analizine, deneyimimize ve SEO araçlarımıza dayanarak kullanıcıların ne aradığını buluyoruz. Ayrıca doğrudan rakibinizin hangi terimlerle sıralamada olduğunu ve sektörünüzdeki en büyük rakiplerin kimler olduğunu öğreneceksiniz. Bu bulgulardan, anahtar kelime araştırmasını ve daha sonra sizin için içerik brifingini çıkarıyoruz. İçerik brifingi, anahtar kelime araştırmasına dayalı olarak formüle edilen ve metin oluşturma alanında sonraki tüm optimizasyon önlemlerinin temelini oluşturan metin konseptidir.

Geri bağlantılar, yani diğer sayfalardan kendi web sitenize verilen bağlantılar, önemli bir Google sıralama faktörüdür ve bu nedenle sayfanızın arama motoru optimizasyonu (SEO) için büyük önem taşır. Buradaki belirleyici faktör, bağlantıların miktarı değil kalitesidir. Google'a sayfanızın ne kadar konuyla ilgili, yararlı ve kaliteli olduğunun sinyalini verir. İşletmenizin hiçbir ilgisi olmayan veya Google'ın düşük derecelendirdiği sayfalar size bağlantı verirse, bu, Google tarafından reddedilmelere yol açabilir. Sitenizin arama motoru optimizasyonunun (SEO) bir parçası olarak, size herhangi bir zararlı veya nitelikli bağlantının yönlendirip yönlendirmediğini belirlemek için mevcut bağlantı profilinizi ve başlıca rakiplerinizin profilini güvenilir bir şekilde analiz ederiz. Ardından, kötü bağlantıların kaldırılmasını ve iyi bağlantıların hedefli olarak oluşturulmasını gerçekleştiriyoruz. 

Organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için teknik gerekliliklerin karşılanması gerekir. Web sitenizde mantıksal dahili bağlantı var mı? Sayfalar dizine eklendi mi? Hızlı mı yükleniyorlar? Navigasyon kullanıcı dostu ve mobil cihazlar için optimize edilmiş mi? Teknik optimizasyon, SEO hizmetimizin bir parçasıdır. Bu nedenle Nerd ve ekibi web sitenizi kontrol eder ve adımlarını atar. Küçük hataların düzeltilmesinin bile ne kadar büyük bir etkisi olabileceğine şaşıracaksınız. Bununla birlikte uzun vadeli bir başarı elde etmek için sitenizin en son teknik standartlara getirildiği çok yönlü bir analiz ve adım adım iyileştirme esastır.

Hangi alan olursa olsun: Herkes için anlatılmak istenen hikayeler ve konuya tutkuyla bağlı insanlar vardır. Ancak iyi içerik, anahtar kelimelerle dolu birkaç metinden daha fazlasıdır. SEO hizmetine değer katarak iyi yapılandırılmış ve heyecan verici bir şekilde yazılmış olmakla birlikte aynı zamanda Google Snippet'inden ana sayfa metnine ve blog makalesine kadar tutarlı bir deneyim sağladığı için katkıda bulunur. Kısacası kullanıcıları okuyucularınıza, okuyucuları da müşterilerinize dönüştürür. Ancak potansiyel alıcılarınız ne arıyor? Alanınızda en çok satan terimler nelerdir? Anahtar kelimeleriniz müşterilerinize uyarlandı mı ve içerik buna göre tasarlandı mı? Hedefli hikâye anlatımı ile sıralamanızı birlikte iyileştirelim!

Bağlantı oluşturma, web sitenize atıfta bulunan saygılı ve ilgili bağlantılardan oluşan bir ağ oluşturmanın karmaşık bir sürecidir. Arama motorlarının sonuç sayfalarındaki sıralamanızı yükseltmek ve organik trafiği en üst seviyeye taşımak için nicelikten çok niteliğe odaklanan güçlü bir sayfa içi SEO ile strateji geliştiriyoruz. Kaliteli bağlantılar, web sitenizin çevrimiçi prestijini, arama motoru görünürlüğünü ve organik trafiğini artırır. Web sitenize giden tüm bağlantılar eşit değildir; bu linkler Google tarafından cezalandırılmakla daha üst sıralara çıkmak arasındaki farkı işaret ediyor.

Bir SEO Ajansı Olarak SEO Stratejisi Oluşturmanıza Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Araştırma
Pazarlama hedeflerinize uygun SEO stratejisi sunmak için sektörünüzü, rakiplerinizi ve hedef kitlenizi kapsamlı bir şekilde araştırıyoruz. Kullanıcı odaklı ve bilinirliği artıracak hedeflere yönelerek markanızın mevcut durumunu analiz ediyoruz.
Test ve Analiz
Teknik, Offpage, Backlink, İçerik gibi farklı hedefler için analiz yapıyoruz. Monitoring yaparak hangi alanda hangi adımları atmamız gerektiğini saptıyoruz. Oluşturacağımız anahtar kelime setleriyle içeriği zenginleştiriyoruz.
Uygulama
Bütün teknik raporlamalar ışığında güçlü bir SEO stratejisi belirleyerek sayfalarınızın görünürlüğü artırıyoruz.
Raporlama ve Monitoring
Uyguladığımız stratejilerin sonuçlarını yakından takip ediyoruz. Her yeni rapor hangi yönde adım atmamız gerektiğini gösteren detaylı bir analiz niteliğindedir. Bu analizlere göre sürekli güncellemeler yapıyoruz.

Web sitenizin neden SEO stratejisine ihtiyacı var?

Müşterilerinizin Google ve diğer arama motorlarını kullanarak yaptıkları sorgularda web sitenizin en doğru sonuçlar arasında yer almasını hedefleyen SEO çalışması, sıralama kriterlerinin etkin bir şekilde analiz edilmesi ve buna göre gerekli optimizasyonların yapılması işlemidir.

Doğru içerik ile yapılan SEO çalışması site trafiğinizi ve dolayısıyla organik arama sonuçlarında görünürlüğünüzü arttırır. Bu, sektörünüzdeki şirketleri arayan kullanıcıların işletmenizi keşfetme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Kısa süreliğine web sitenizin görünürlüğünü artırmak için reklamlara başvurabilirsiniz ama uzun vadede SEO en değerli yatırımdır.

Mochatouch SEO ajansı olarak, firmanızın web sitesinin Google aramalarında görünmesini sağlamak için en uygun stratejiyi planlamak, doğru içeriği oluşturmak ve web sitenizi optimize etmek için öncelikle sizi ve şirketinizi tanımaya çalışıyoruz. Google ve diğer arama motorlarının botları web sitenizde düzgün gezinemezse sayfalarınız doğru indekslenemez ve dijital stratejiniz hedefine ulaşamaz. XML site haritaları, robots.txt dosyası, kanonik etiketler, sayfalama etiketleri, 301 yönlendirmeleri, 404 hataları, HTML ve CSS doğrulamaları gibi parametreler, web sitenizin boyutuna bağlı olarak binlerce sorun yaratabilir. Bu sorunları yaşamamak için web sitenizin içeriğini, sayfalarınızın yapılarını, meta etiketleri, URL'leri, sayfa açıklamalarını, kategorileri, sayfa içi bağlantıları, site tasarımını ve yazılımlarını optimize etmek gerekir.