SEO Başarı Hikayesi

NTT DATA

NTT DATA ile yaklaşık 1,5 yıldır devam eden süreçte hayata geçirdiğimiz doğru SEO optimizasyonları ve stratejileri ile %166 daha fazla görünürlük ve %442 organik trafik artışı elde ettik.

NTT DATA Müşteri Yorumu
"Mochatouch, konusunda uzman, ihtiyaçlarımızı anlayan ve doğru iletişim kurabildiğimiz bir ekip"
Dijital Pazarlama Departmanı @NTT DATA
Toplam gösterim sayısı : %166 artış
Toplam tıklama sayısı : %442 artış
Yeni ziyaretçi oranı : %520 artış

* Yukarıda yer alan tüm veriler proje başlangıcından günümüze kadar önceki dönem ile kıyaslamaktadır.
(06.03.2022 - & - 30.06.2023)

Organik tıklama : %108 artış

* Yukarıda yer alan tüm veriler son 6 ay ile önceki dönemin kıyaslamasıdır. (06.01.2023 - & - 05.07.2023)

Ntt Data Basari Hikayesi Logo
Ntt Data Basari Hikayesi

Değişimden Korkmadık

Intelligence Turkiye, 1 Nisan 2021 itibarıyla NTT DATA Business Solutions adı altında faaliyet göstermeye başladı.

Bu geçiş sonrasında yeni site yapısında gerçekleştirdiğimiz analizler sonucunda link yapısının uyuşmazlığı, taranabilirlik ve indexlenebilirlik problemleri olduğunu gözlemledik.

SEO optimizasyonuna başlamadan önce tüm link yapısını değiştirmek gibi zor bir karar vermemiz gerekiyordu. Bu değişim gereğince uygulamalarımızı çok dikkatli ve titizlikle yapmak üzere planlarımızı hazırladık.

Link yapısı değişim sürecinde arama motoru botlarını doğru yönlendirmek projemiz için kritik bir süreçti. URL yapısının sadeleşmesi, tag kullanımının kaldırılması ve ortaya çıkan yüzlerce link üzerine 301 yönlendirmeleri, 404 hataları ile ilgili doğru stratejilerimizi uyguladık.

Arama motoru algoritmalarına göre yeni sitemizin hiyerarşik yapısının daha iyi anlaşılması ve kapsam (index) sorunlarını baştan engelleyeceğimiz kategori, alt kategori, tag alanları gibi birçok stratejiyi çok dilli yapıda başarıyla kurguladık.

Doğru Stratejileri Hızlıca Uyguladık

Yeni yapılara geçişler her zaman zordur. Bu tür radikal geçişlerde birçok kırık link, yönlendirme ve ulaşılabilirlik hataları ortaya çıkabilir.

30 binden fazla ülkede hizmet veren bir domain adresinin yeniden kurgulanması ve binlerce link içerisinden kritik teknik çalışmalar uygulamak bir hayli zorlayıcı olmasına karşın geçmişte edindiğimiz tecrübeler ile sektörel ve kategorisel (non-brand) trafik verilerimizde %300 artış sağlamayı başardık.

Tarama bütçesi merkezli uyguladığımız doğru teknik SEO stratejilerimiz ile markamız hiçbir trafik, görüntüleme ve link kaybı yaşamadan tüm yazı, sayfa ve görsellerin başarıyla arama motoru indexlerinde yer almasını sağladık.

Backlink Profilini Göz Ardı Etmedik

Domain adresinin değişimi ile backlink ağında ciddi sorunlar proje başlangıcında dikkat çekiyordu. Tüm dofollow, nofollow, referral backlink yapıları kaybolma tehdidi altındaydı.

Tüm backlink profillerimizi çeşitli araçlar ile filtreleyerek derledik. Hiçbir linki kaybetmek istemedik. Bu çalışma hedefimizde sadeleşmiş link değişimi ile her linki doğru kaynağa gidecek şekilde kurguladık.

Sayfa otoriteleri, eski backlink ağını göz ardı etmeden doğru yönettiğimiz için hızla yükseldi ve istediğimiz seviyelere kolayca geldi.

SEO Başarı hikayenizi oluşturalım!

Şimdi SEO teklifi alın.
Teklif Al!